Cili është ndryshimi midis LEADERS dhe READERS

  1. Cili është ndryshimi midis LEADERS dhe READERS?

Ka dy lloje njerëzish që pranojnë sfida si kjo: LEADERS që përgaditen, planifikojnë përpara, ndërmarrin veprime, ndjekin dhe marrin rezultate. Dhe kjo ju jep një besim në vetëvete dhe e dinë që janë gati për të Sfiduar veten dhe janë gati për një nivel tjetër dhe kërkojnë të shkojnë ta arrinë atë pavarësisht se çfarë duhet të sakrifikojnë. Ata ndërtojnë komunitete, biznese dhe grupet e tyre në mënyrë të vazhdueshme dhe TREGOJN gadishmëri për njerëzit e tyre.

Drejtuesit gjithmonë marrin rezultatet më të mira, më të qëndrueshme me kalimin e kohës dhe e dinë fuqinë e investimit të energjisë së tyre në gjëra që i ndihmojnë ata të rriten (pak a shumë nga kjo sfidë)!

Udhëheqësit gjithashtu e investojnë kohën e tyre në transmetime të drejtpërdrejtë dhe gjithcka që kan për të bërë e shënojn në kalendarët e tyre dhe shfaqen në takimet e tyre e të bllokojnë të gjitha shpërqendrimet e tjera në mënyrë që të mund të përqendrohen në LIDERSHIP.

LEXUESIT mund të shfaqen ose jo, sepse ata janë ulur mënjanë dhe shikojnë, lexojnë, mendojnë dhe konsumojnë njohuri – por nuk prodhojnë asgjë nga ajo që dinë. Ata nuk marrin rezultate sepse gjejnë justifikime dhe nuk mund ta bëjnë këtë gjë, ose presin që fillojnë më vonë por kur është ajo më vonë,një ditë,një muaj ,një vit ose kurrë.

Lexuesit mbledhin më shumë informacion se sa ju duhet në të vërtet dhe përfundojnë në të njëjtin vend ku ishin kur filluan – të hutuar ,të pa vendosur, të frikësuar. Lexuesit janë kureshtarë, por jo aq të uritur për sukses.
Sot dhe çdo ditë keni në dorë të bëni një zgjedhje – a do të rriteni në KARRIERE si një LEADER? Apo doni që të mbani të njëjtin pozicion si READER (LEXUES )që thjesht ti absorbon shumë informacion dhe nuk bën asgjë?

Zgjedhja është e juaja miqtë e mi. Hidheni atë në komentet më poshtë – a jeni #Udhëheqës apo #Lexues?

 

Nese ke ambicje dhe kerkon me shum nga vetja, Sfidoje veten dhe dil nga boksi ku ndjehesh REHATE dhe behu pjes e dickaje Motivuese..

Enderrat jan per Guximtaretom , per gjith te tjeret jan SYRTARET!

Ti cili je?

Behuni pjes e grupit tone ne Facebook

Faleminderit

Çfar eshte fiverr dhen si funksionon

 

Çfarë është Fiverr?

Fiverr është një treg digital i pavarur në internet ku mund të shesësh punen tende ne internet është gjithashtu një uebfaqe e njohur e pavarur. Në Fiverr, ju mund të punësoni një freelancer, si dhe të punoni si freelancer. Ju duhen vetëm disa minuta për të konfiguruar llogarinë tuaj .

Pasi te regjistroni nje llogari si ne te gjitha profilet e social medias ne Fiverr atëherë mund të filloni të postoni ofertay tuaja. Dhe tani duhet të pyesni se cilat janë këto oferta? Ta themi thjesht, për shembull, mund të postoni një oferte që thotë “Unë do të shkruaj një poezi për ty për $ 5” ose diçka si “Unë mund të modifikoj një video për ty për 10 $”. Mund te postoj 30 foto ne muaj me faqen tuaj te Facebook ,Mund te modifikoj foto e te tjera kjo eshte per te ju dhene nje ide!

Kjo që po bëni kur postoni një oferte jeni duke bërë një ofertë për të bërë diçka për të cilën jeni i zoti pra ofron nje shërbim për para. Kjo është mënyra se si fitoni para nga Fiverr. Tingëllon shumë e thjeshtë, apo jo? Por është pak më e vështirë se kaq , do shihni se do të ketë miliona njerez që ofrojnë të njëjtin shërbim si ju në faqen e internetit, sepse shihni se ka miliona njerëz që punojnë në të. Pra, ajo që ju duhet të nëni pasi të keni krijuar një oferte shërbimi është që ju duhet ta promovoni atë dhe të tërheqni trafikun drejt ofertes tuaj. Kjo është pjesa e vështirë. Pavarësisht se çfarë faqe interneti të pavarur që zgjidhni, ky do të jetë gjithmonë rasti. Eshtë e lehtë të krijosh një llogari por gjetja e vendeve të punës mund të jetë e vështirë ndonjëherë. Fiverr është plotësisht falas për t’u regjistruar ju mund të postoni çdo lloj ofertash në çdo fushë që ju mendoni se keni talent mund të krijoni edhe paketa sepse kjo është kryesisht një mundësi për të fituar më shum nga puna juaj në internet më e bukura është se mund të punoni nga cilido vend që mendoni se është i përshtatshëm për ju.

 

Ju ftojm te beheni Antare te grupi jone ne Facebook

 

Te jesh profesionist i pavarur është bërë një zgjedhje e njohur e karrierës tani. Shumë njerëz e preferojnë atë për shkak të komoditeteve që premton plus që ju jep mundesi të fitoni para pa limit kjo varet plotësisht nga ju, ju mund të ndryshoni tarifat tuaja në çdo kohë që dëshironi dhe mund të tarifoni çfarëdo norme që dëshironi.
Por po gjithmonë do të ketë shumë konkurrencë në këtë fushë.

 

Faleminderit për leximin e keti posti dhe nëse ju pëlqeu ju lutemi jepni një votim dhe shperndaje në mënyrë që më shumë njerëz si ju ta shohin atë dhe nëse jeni të interesuar të mësoni më tej më shumë për tu bër një Profesionist i Lirë ( Freelancer) si një opsion karriere uroj që ju ndihmoj sado pak ky artikull, nese mendon se është shumë i dobishëm, veçanërisht per një profesionist te pavarur dhe fillestar bejeni tag ose ftojeni qe te jete pjese e grupit tone ne Facebook Faleminderit

Krijo Llogarin tende tani dhe Sfidoje Veten!